Фото без опису

Як свідчить аналіз, найбільш характерними для весняно-літнього періоду залишаються надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах, які виникають внаслідок масового спалювання сухої рослинності та необережного поводження з вогнем під час сільськогосподарських робіт, значно зросла загроза виникнення пожеж у природних екосистемах та приватному секторі. Особливо гостро постає питання виникнення лісових пожеж з приходом літнього пожежонебезпечного періоду (червень-серпень), на який припадає найбільша кількість пожеж – близько 70% від загальної щорічної їх кількості, переважна більшість  з яких виникає через необережне поводження з вогнем громадян під час їх перебування у лісах.
         Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти (1530-4590 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот (4590-15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
                  Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот                 (4590-15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот (10710-30600 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
         Згідно зі статтею 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти (3060-6120 грн)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти   (15300-21420 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
        Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти (6120-12240 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот (21420-30600 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
        Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення об'єктів рослинного світу. Згідно ст.245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень біля населених пунктів, вздовж залізниці, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів (91800-153000 грн.), позбавленням волі від 2 до 5 років. Ті ж дії, якщо вони тягнуть за собою загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі від 5 до 10 років.
        Як повідомлялось раніше, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.