Мангушська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що починаючи з 2022 року не зможуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють такі види господарської діяльності, як розведення свійської птиці, розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництво м’яса свійської птиці. Водночас тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнятиметься від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять зазначені види господарської діяльності, крім вирощування курей, виробництва м’яса курей тощо. Вивільнені кошти використовуються на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій.

 

Законом України від 30.11.2021 №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914) внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) «Спеціальні режими», які набрали чинності з 01.01.2022.

 

Фото без опису

Так, абзацом другим підпункту 291.51.1 пункту 291.51 статті 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, діяльність яких згідно з КВЕД -2010 відноситься до класів 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 (в частині розведення перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці).

Поряд з тим, серед платників єдиного податку четвертої групи є сільськогосподарські товаровиробники, які одночасно з рослинництвом, тваринництвом, рибництвом або змішаним сільським господарством, здійснюють діяльність з розведення свійської птиці, розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництва м’яса свійської птиці.

Таким чином суб’єкт господарювання, які одночасно з іншими видами сільськогосподарської діяльності здійснюють діяльність з КВЕД -2010, яка відноситься до класів 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 ( в частині розведення перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці) не можуть набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2022 рік.