З метою виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Мангушське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області реалізує основні статутні завдання Фонду пов’язані з соціальним захистом застрахованих осіб, виплатою матеріального забезпечення, страховими виплатами та наданням соціальних послуг, а також профілактикою страхових випадків.

Станом на 01 січня 2021 року на обліку у відділенні перебуває 3659 страхувальників, у тому числі: 2422 фізичних осіб-підприємців та 1237 юридичних осіб.

Відділенням управління виконавчої дирекції Фонду за 12 місяців 2020 року було проведено 12 планових та 6 позапланових перевірок, складено 33 акти перевірок. Загальна сума коштів охоплених перевірками 2631880,92 грн.

Одним з основних завдань відділення є фінансування матеріального забезпечення застрахованим (працюючим) особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, похованням.

Упродовж 2020 року відділенням у повному обсязі профінансовано 1120 листків непрацездатності (16480 днів хвороби) на загальну суму 4 млн. 491 тис. 654 грн, з яких:

- по тимчасовій непрацездатності 1056 листків непрацездатності на суму 3 млн. 495 тис. 820 грн;

- по вагітності та пологах 45 листків непрацездатності на суму 961 тис. 394 грн;

- 5 допомог на поховання на суму 20 тис. 500 грн;

- ізоляція від COVID-19 – 19 листків непрацездатності на суму 14 тис. 678 грн.

Важливим та відповідальним завданням відділення є повне та своєчасне відшкодування шкоди потерпілим та членам їх сімей.

Станом на 01 січня 2021 р. у відділенні перебуває на обліку 409 осіб, з яких особи з інвалідністю: 1 групи – 6 осіб; 2 групи – 25 осіб; 3 групи – 238 осіб.

Упродовж 12 місяців 2020 р. відділенням була виплачена страхова сума у розмірі 20 млн. 249 тис. грн.

Особливу увагу відділення приділяє питанням санаторно-курортного лікування потерпілих, медичної реабілітації застрахованих осіб, відновлення здоров’я та працездатності осіб з інвалідністю.

Загальна сума витрат за 12 місяців 2020 року на медико-соціальні послуги склала 833 тис. 282 грн, а саме на:

- відшкодування витрат на лікування на загальну суму 9 тис. 808 грн;

- технічні та інші засоби реабілітації на суму 37 тис. 959 грн;

- лікарські засоби та вироби медичного призначення на суму 57 тис. 859 грн;

- спеціальні засоби пересування – 111 тис. 461 грн;

- компенсація витрат на бензин на суму 1 тис. 596 грн.

Виплати на види догляду склали:

- спеціальний медичний догляд – 166 тис. 753 грн;

- побутове обслуговування – 95 тис. 551 грн;

- постійний сторонній догляд – 188 тис. 917 грн.

У період з січня по грудень 2020 року лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань забезпечено 14 застрахованих осіб на суму 163 тис. 378 грн (сума путівки на 1 особу складає 15 тис. 192 грн).

Протягом року було зареєстровано 1 нещасний випадок пов’язаний з виробництвом. Здійснювалися заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням: надано страхувальникам консультацій – 25; взято участь у проведені: нарад9; круглих столів – 3; взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 8 підприємствах. Розповсюджено 93 нормативні акти, іншої спеціальної літератури в електронному вигляді.

У звітному періоді на адресу відділення надійшло – 872 звернень громадян. При цьому надійшло 3 письмових звернення та 134 на особистому прийомі, 727 звернень надійшли за телефоном «гарячої лінії». Повторних та колективних звернень не було. Скарги на дії працівників Фонду не надходили. Випадків розгляду звернень із порушенням встановленого терміну не було.

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 та вжиття заходів упередження зараження цією хворобою у Мангушському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України прийом громадян здійснювався за допомогою штучного бар’єру з дотриманням профілактичних норм та засобами телефонного зв’язку.

Мангушським відділенням проводиться робота зі страхувальниками щодо зниження рівня захворюваності серед застрахованих осіб та забезпечення ефективного і раціонального використання коштів Фонду. У 2020 році проведено 44 семінарів, нарад та зустрічей з керівниками, бухгалтерами та представниками комісій із соціального страхування підприємств різних форм власності.