14 лютого  директорка Мангушського районного центру зайнятості  Надія Тєрьошкіна  провела брифінг на тему: «Діяльність Мангушського районного центру зайнятості за 2021 рік та пріоритетні напрямки роботи у 2022 році». В заході взяла участь журналіска газети « Сільська новина» Катерина Горбатко.

В ході спілкування були обговорені наступні теми:

• підсумки роботи районного центру зайнятості за 2021 рік;

• нові формати взаємодії з роботодавцями та профорієнтаційної роботи;

• нова модель клієнторієнтовних послуг;

• фінансова допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченим сім’ям.

•Всього за 2021 рік за послугами служби зайнятості звернулися 1430  осіб.

•За сприяння    районного центру зайнятості роботу отримали 565 громадян.

•233 особи проходили професійне навчання із застосуванням дистанційної та дуальної форм навчання.

•Кількість роботодавців, які співпрацювали з службою зайнятості, становила 148 од.

•База вакансій у 2021 році складала 574 од.

•У грудні 2021 року відбувся 8-й етап інтернет-анкетування роботодавців з метою визначення поточної та перспективної потреби ринку праці у професійних кадрах на 2022 рік  з використанням сервісу «Google Forms». За результатами найбільш затребуваними серед робітників є слюсарі, електромонтери, трактористи,  продавці, водії. Серед спеціалістів - медичні сестри, вчителі, бухгалтери, фахівці та адміністратори.

•Були ініційовані цікаві проекти для юнацтва: «Профорієнтаційний марафон», "Весняна Профорієнтація" для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, конкурс ЕСЕ «Чи оберу я професію своїх батьків?». За допомогою проєкту відеоекскурсій «Сучасні цікаві професії» усі бажаючи можуть дізнатися про професії, які актуальні на регіональному ринку праці.

• З 1 січня впроваджуємо інститут кар'єрного радника та спеціалізованого кар'єрного радника з питань інклюзивного працевлаштування, що дозволить підвищити адресність послуг зі сприяння зайнятості, розширити спектр взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик.

•Окрема увага буде приділена можливості отримати фінансову допомогу на здобуття економічної самостійності малозабезпеченим сім’ям (з 1 січня 2022 року). Допомога є безвідсотковою поворотною та надається одноразово у безготівковій формі для організації підприємницької діяльності. Все, що потрібно, це звернутися до центру зайнятості за місцем проживання з відповідним пакетом документів.