28 січня під головуванням селищного голови Володимира Караберова відбулось засідання комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мангушської селищної ради. На порядку денному:

епідемічна ситуація по захворюваності на ГРВІ та гостру респіраторну хворобу СОVID-19, спричинену коронавірусом SARS-СоV-2 на території Мангушської селищної територіальної громади.

Завідувач Мангушської філії ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Світлана Григор’єва доповіла що згідно щоденної інформації адміністрації закладів освіти станом на 27.01.22  відсутні по хворобі ГРВІ 378 учнів,  що складає 20,5%, у КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1» - 31,0%, КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст№2.» - 27% (1зміна -33%, 2 зміна -20%). Крім того в КЗ «Портівський ЗЗСО 1-111ст» на самоізоляції у зв’язку з захворюванням на COVID-19 6 класів  (з 11 класів в наявності) з кількістю 57 учнів відправлені на самоізоляцію.

З метою стабілізації епідеміологічної ситуації на грип та ГРВІ серед населення району, на виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», спільного наказу Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА та ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» від 14.08.2020 р. №452/288 «Про затвердження Регіонального плану з готовності та реагування системи охорони здоров’я в Донецькій області в епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ 2021-2022 року, в умовах поширення коронавірусної хвороби, викликаної SARS-CoV-2 (COVID-19)», враховуючи стан епідемічної ситуації в районі рекомендуємо:

розглянути питання переведення на дистанційне навчання учнів КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1», КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст№2, КЗ «Портівський ЗЗСО 1-111ст» до стабілізації епідситуації, але не менше ніж на 14 діб;

вжити заходи щодо попередження підвищенню захворюваності на ГРВІ у дитячих навчальних закладах Мангушської громади;

продовжити виконання протиепідемічних заходів.

За результатами доповідей, з урахуванням законодавчої бази, діючого «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки Комісією вирішено:

продовжити дію на території Мангушської селищної ради адаптивного карантину з «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки, забезпечити посилений контроль за дотриманням встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів;

відділу освіти: запровадити обмежувальний захід - перевести учбовий процес на дистанційну форму навчання КЗ «Мангушський ЗЗСО № 2 I-III ступенів», КЗ «Ялтинський ЗЗСО № 1 I-III ступенів»  та КЗ «Портівський ЗЗСО I-III ступенів» з 28.01.2022 до стабілізації епідситуації, але не менш як на 14 днів;

відділу культури, туризму, молоді, сім’ї та спорту: суворе дотримання протиепідемічних та карантинних заходів (відповідно до рівня епідемічної небезпеки) та посилений контроль за їх дотриманням;

провести відповідну роботу з директорами закладів культури щодо забезпечення та дотримання протиепдемічних та санітарних заходів.