19 січня – день, коли відзначають велике свято – останнє різдвяне свято, відоме як Хрещення Господнє. За традицією, вранці, після урочистої церковної служби тисячі людей виходять на річки, щоб прийняти саме в цей день «хрещення» крижаною водою, що підіймає тонус, надає нових сил та заряджає бадьорістю, але купання взимку, без попередньої підготовки, може бути небезпечним для людей похилого віку, дітей, осіб, які страждають на гострі та хронічні захворювання. Тому, якщо ви вирішили зануритися у воду, порадьтеся спочатку з лікарем. Якщо ж у вас хворе серце, то утримайтеся від купання. Заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, військового обліку, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Мангушської селищної ради звертається до жителів громади! Під час проведення обряду Водохрещення 19 січня будьте обережними та уважними, перебуваючи поблизу та на водних об’єктах. Дотримуйтесь правил безпеки поводження на воді!

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендуємо дотримуватись наступних правил, а саме:

1) купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;

2) перед купанням необхідно розігріти тіло;

3) категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;

4) занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;

5) при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

6) не перебувайте у воді більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

7) якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;

8) при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

9) після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

10) для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.