Мангушська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що суб’єкт господарювання може не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО), розрахункові книжки у випадку проведення розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, тобто суб’єкт господарювання за місцем реалізації товарів (послуг) не здійснює прийом  від споживачів готівки, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Таким чином, РРО/ПРРО не застосовується у разі оплати покупцем
коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи-підприємця, крім
карткового, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець
надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати