Фото без опису

Мангушська державна податкова інспекція головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що 26 листопада 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку», яким затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – Порядок).

Зазначений Порядок поширюється на фізичних осіб – підприємців:

  • які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;
  • платників єдиного податку ІІІ групи, які зареєстровані платниками ПДВ;
  • платників єдиного податку ІІ –ІV груп, які здійснюють реалізацію технічно – складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Форма ведення обліку товарних запасів, визначена додатком до Порядку. Облік товарних запасів здійснюється шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку. Форма обліку ведеться у паперовій або в електронній формі.

Підприємець, який здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом).

Форма обліку, первинні документи на товари мають зберігатись у місці продажу (господарському об'єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах.

Заборонено продаж товарів, на які у місцях продажу таких товарів (господарських об'єктах) відсутні:  первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку;  відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи;  первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.

Форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред'явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби).

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook за посиланням: www.facebook.com/tax.donetsk/

Підписатися на Telegram-канал  t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot