Мангушська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 01 січня 2022 року всі фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої – четвертої груп зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО).

 

Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України  з 01 січня 2022 надане право не застосовувати РРО/ПРРО лише платникам єдиного податку першої групи.

 

Відповідно до  пункту 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1  січня податкового (звітного) року (1 320000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО  починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

 

Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання починаючи з 1 серпня 2020 року мають можливість поряд з традиційними РРО застосовуватися програмні РРО. Програмний РРО має чимало  переваг перед класичним:

- економія коштів на придбанні традиційних касових апаратів та  щомісячній  платі за їх сервісне обслуговування;

- функціонує за допомогою різних ґаджетів (програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер тощо);

- швидка та зручна реєстрація онлайн через Електронний кабінет;

- можливість використання режиму «офлайн»;

- відсутність необхідності ведення книг обліку розрахункових операцій;

- електронні чеки замість паперових;

- можливість роздруковувати чеки с будь-якого принтера;

- безкоштовне програмне забезпечення від ДПС.

 

Пропонуємо відвідати банер «Програмні РРО» на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/, де можна знайти найактуальнішу інформацію, нормативні акти, роз’яснення, відеоуроки щодо використання програмних РРО.