Фото без опису

Прострочення оплати за спожиту електроенергію навіть на один місяць може бути підставою для направлення попередження клієнту і припинення електропостачання, якщо борг не буде погашений. Відключення може призвести до певних незручностей та додаткових витрат. Піклуючись про комфорт клієнтів, постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO нагадує про необхідність оплати заборгованості за контактами клієнта у Viber або SMS, електронною поштою, у рахунках, а за 10 днів обов’язково попереджає про можливе відключення. Сплату за електроенергію не варто відкладати до останнього моменту, враховуючи, що кошти у банківській системі можуть перераховуватися протягом трьох днів. У крайньому випадку, якщо заборгованість своєчасно погашена не була і електропостачання було припинено, для його відновлення клієнтам необхідно пройти декілька кроків.

У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» знято обмеження щодо припинення електропостачання населенню через заборгованість. Натомість заборона на відключення діятиме лише у регіонах, де встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки та протягом 30 днів після його скасування. Оскільки Донеччина не відноситься до «червоної» карантинної зони вже понад 30 днів, відключення боржників здійснюється на законних підставах.

Якщо відключення відбулося за борги з постачання електроенергії, спожитої після 1 січня 2019 року, клієнтам YASNO у Донецькій області необхідно:

  1. Сплатити в повному обсязі суму заборгованості на рахунок YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги»).

Це можна зробити одним зі зручних способів: 

  1. Звернутися до електропостачальника YASNO та отримати рахунок на оплату послуги повторного підключення (сплачується за іншими реквізитами), завітавши до одного з понад 20 енергоофісів на Донеччині.

Вартість послуг з відновлення електропостачання розраховує оператор системи розподілу (ОСР) окремо для кожного клієнта. Сума залежить від способу приєднання до електромереж та місцезнаходження електроустановки клієнта.

  1. Надати в енергоофіс постачальника YASNO заяву про відновлення електропостачання та копії документів про оплату боргу, а також послуг з підключення. Лише після цього постачальник має право направити до ОСР заявку на відновлення електропостачання клієнта.

Записатись на візит в енергоофіс в зручний день та час клієнти можуть на сайті yasno.com.ua.

«Безпосередньо припинення та відновлення електропостачання здійснює оператор системи розподілу (ОСР) за заявкою постачальника. При відновленні електропостачання клієнту необхідно в повному обсязі сплатити заборгованість, а також оплатити послугу повторного підключення. Також важливо враховувати, що оператор системи розподілу здійснює відновлення електропостачання протягом 3 робочих днів. Ми закликаємо мешканців Донеччини сплачувати вчасно за спожиту електроенергію та не накопичувати борги. Це легко зробити, користуючись енергоефективними порадами від YASNO, та вдвічі зменшити витрати на електроенергію, спожиту вночі, за допомогою двозонних лічильників», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Якщо відключення відбулося за борги за електроенергію, спожиту до 31 грудня 2018 року, то вирішувати питання з оплати боргу необхідно з оператором системи розподілу, до електромереж якого приєднаний будинок.

 

 

 

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях України. Три компанії бренда YASNO двічі очолили рейтинг постачальників електроенергії, складений аналітичним центром DiXi Group в рамках проєкту USAID. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.