Надзвичайні ситуації завжди виникають несподівано - в будь-яку погоду, в будь-який час року. Дуже важливо, що в складних ситуаціях, коли нам потрібна допомога, є люди, які можуть професійно її надати. Це працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, які займаються захистом життя громадян, ліквідацією та запобіганням наслідків техногенних катастроф. Покровителькою тих, хто потрапив в біду, а також тих, хто надає їм допомогу, є Ікона Божої Матері, іменована «Неопалима Купина», свято якої відзначається православною церквою 17 вересня. В цей же день українські рятувальники святкують День рятувальника.
 Рятувальники нашої громади - це професіонали, які самовіддано трудяться на сторожі спокою мешканців не тільки Маріупольського  району, а й усієї Донецької області, адже з початку бойових дій на Донбасі вони беруть активну участь в усуненні надзвичайних ситуацій в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил. Святкового дня, 17 вересня, в Мангуші відбулись урочистості, присвячені відзначенню Дня рятівника. Зі словами привітань до присутніх звернувся заступник селищного голови Володимир Матяш, зазначивши, що робота рятувальників - це будні сміливих, хоробрих, сильних чоловіків, які здатні ризикнути власним життям, щоб врятувати інших, а це дано далеко не кожному. Після промови грамотами за підписом селищного голови Володимира Караберова відзначені кращі з кращих. Привітати винутватців свята приїхали і гості - голова Маріупольської райдержадміністрації Наталія Букрєєва, голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, заступник голови райдержадміністрації Олексій Воробйов. Керманичи Маріупольського району привітала наших бравих хлопців та дівчат з професійним святом. Не обійшлося і без подарунків, квітів та грамот. Але родзинкою заходу стале несподіване освідчення в коханні одного з працівників ППЧ-59  смт. Ялта своїй коханій, яка доречі також працює в тій же частині. Ставши на одне коліно, він попросив її руки. Вона сказала: "Так!". Вересень продовжує нас приємно дивувати. У цей святковий день ми бажаємо всім  міцного здоров’я, щасливих посмішок, віри та оптимізму і головне мирного неба над головою!