Приватизація – платне відчуження майна, що перебуває у державній власності, на користь фізичних або юридичних осіб.

https://privatization.gov.ua/

https://orenda.gov.ua/

Всі об’єкти приватизації діляться на об’єкти малої та великої приватизації. До об’єктів малої приватизації належать не тільки державні підприємства та пакети акцій, але і об’єкти незавершеного будівництва та соціально-культурного призначення, окреме рухоме та нерухоме майно, вартість яких не вище 250 млн грн. Такі об’єкти продаються виключно через аукціони ProZorro.Продажі, що побудовані на принципах повної прозорості – весь процес продажу відбувається публічно і відкрито для повного уникнення корупції. Для підприємців це гарна можливість купити щось цікаве для розвитку свого бізнесу та своєї громади.

Якщо вартість вища 250 млн грн. – це об’єкти великої приватизації, продаж яких здійснюється із залученням радників, що готують об’єкт на приватизацію та шукають потенційних інвесторів для проведення аукціону. Зазвичай радниками стають великі консалтингові, аудиторські та інвестиційні компанії. 

Ініціювати включення об’єктів до переліку приватизації можуть і потенційні покупці – подавши заяву про включення об’єкту державної власності до переліку, що підлягають приватизації. Як купити об’єкт малої приватизації?

Об’єкти державної власності у Донецькій області, аукціон по яких заплановано до 01.09.2021 року:

-Прибудований магазин до 75-квартирного житлового будинку № 2

-Клуб (с. Малинівка)

-Дитячий оздоровчий табір «Лазурний»

-Медсанчастина-поліклініка

-Єдиний майновий комплекс промислового залізничного транспорту ДВАТ «Димитроввуглевантажтранс»