Недільний ранок, 22 червня 1941 року, трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців.
У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого українця. 
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
В День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні на мітингу-реквіємі в Мангуші  згадували усіх тих, хто впав на полі битви, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Україна була вільною від будь-якого завойовника. 
З тугою в серці, але з гордістю за подвиг наших героїв-переможців звернулась до присутніх секретар селищної ради Світлана Олефір. "Війна зачепила чорним крилом кожну сім'ю і в кожній сім'ї є свої герої, - зазначила Світлана Валентинівна, - чого навчили людство ці страшні роки лихоліття? Цінувати мир і можливість радіти життю! Я хочу, щоб сьогодні усі ми згадали своїх рідних, героїв-визволителів, запалили свічки та пам'янули усіх полеглих і невинно убієнних. Ми не маємо права забути ! Нехай Бог благословить нашу Батьківщину!".

До присутніх із промовою також звернулась голова громадської організації ветеранів війни та праці Любов Чернікова, зазначивши, що 8 тисяч мешканців району із зброєю в руках захищали свою Батьківщину, ставши для кожного з нас навічно героями! Ціною свого здоров'я, а подекуди і свого життя вони відвойовували блакить нашого неба, наше майбуття. І ми маємо передати нашим наступним поколінням священну пам'ять. 

Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. 

Слава їм, вічна і світла пам'ять!