Протягом квітня – травня  Мангушський  районний центр зайнятості проводив конкурс ЕСЕ  «Чи оберу я професію своїх батьків?» серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл селищної ради.

Вирокистовуючи лише аркуш паперу та ручку,  діти розмірковували про професії батьків та розповідали про свої майбутні професійні уподобання. Представлені на конкурс роботи були різноманітні: від мрійливо-наївних до чітко-мотиваційних, були й зі смутком та навіть з гумором. ЕСЕ свідчать: хоча з роками мрії можуть змінюватись, проте учасники конкурсу вже зараз замислюються над тим, яку професію вибрати в майбутньому і чи наслідувати професії батьків. Школярі мріють бути лікарями, військовими, артистами тощо. В цілому на конкурс було представлено  35 робіт  з 9 шкіл району: КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1», КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1», КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», КЗ «Мелекінський ЗЗСО І-ІІІ ст.», КЗ «Портівський ЗЗСО І-ІІІ ст.», КЗ «Комишуватський ЗЗСО І-ІІІ ст.», КЗ «Дем’янівський ЗЗСО І-ІІІ ст.», КЗ «Урзуфський ЗЗСО І-ІІІ ст.».

Роботи учнів оцінювала спеціально створена комісія, яка визначила 3 переможця.  Перше місце присуджено Арабаджі Анні, учениці 11 класу КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», друге – Останіну Семену, учню 11 класу КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», третє – Михальову Ігорю, учню 11 класу КЗ «Комишуватський ЗЗСО І-ІІІ ст.». Цим конкурсантам були вручені подяки та цінні призи, а їх роботи направлено на обласний конкурс.

Ще дев’ять школярів стали лауреатами, серед них: Клименко Володимир (КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1», 10 кл.), Вебер Валерія (КЗ «Мангушський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1», 9 кл.), Любенко Ганна та Коротков Микола (КЗ «Урзуфський ЗЗСО І-ІІІ ст.», 9 кл.),  Кісляк Вікторія (КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», 11 кл.), Челпан Вікторія (КЗ «Ялтинський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2», 9 кл.), Малюга Вікторія (КЗ «Мелекінський ЗЗСО І-ІІІ ст.», 11 кл.), Головатюк Катерина (КЗ «Портівський ЗЗСО І-ІІІ ст.», 10 кл.), Іварлак Віолетта (КЗ «Дем’янівський ЗЗСО І-ІІІ ст.», 8 кл.). На святі «Останнього дзвоника» кожному з них було вручено подяку та солодощі від районного центру зайнятості.

Формування мотивації до усвідомленого вибору майбутньої професії – такою була ціль проведення конкурсу. Фахівці центру зайнятості відзначили: активна участь в даному заході чималої кількості дітей стала підтвердженням небайдужого ставлення молодого покоління до власної долі, тобто до вибору професії, яка є запорукою успішної трудової діяльності.