Внутрішньо переміщена особа орендує житло. Як отримати податкову знижку?

Дата: 26.05.2021 13:37

Мангушська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 Податкового кодексу України, згідно якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи,  має право включити до податкової знижки фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку). При цьому податкова знижка надається виключно за умови, що він або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Додаткова інформація за адресою:  http://zir.tax.gov.ua