ШАНОВНІ ПЕНСІОНЕРИ ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЗМІНУ ПАСПОРТНИХ ДАНИХ СВОЄЧАСНО

Дата: 12.03.2021 11:54

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, протягом 10 днів з моменту їх виникнення.

Громадяни, які з моменту призначення пенсії з будь-яких причин змінили паспорт (втрата, обмін паспорта тощо), зобов’язані повідомити про це Пенсійний фонд України. В іншому випадку органами Пенсійного фонду України може бути розглянуто питання щодо призупинення виплати пенсії громадянину до з’ясування обставин щодо дійсності паспорту на підставі якого виплачується пенсія.

Повідомити про зміну паспортних даних можливо, скориставшись:

- онлайн-сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього необхідно:

- авторизуватися в особистому кабінеті вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) у зручний спосіб: з використанням кваліфікованого електронного підпису або інтегрованої системи GOV-ID;

- у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» обрати опцію «внесення змін до пенсійної справи»;

- вибрати категорію «Заява про зміну особистих даних пенсіонера (у разі зміни ПІБ та/або паспортних даних). Заповнити необхідні реквізити, сформувати заяву, прикріпивши відповідні скановані документи та натиснути «Відправити до ПФУ»;

- або особисто, звернувшись до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду Донецької області.