Білосарайська Коса розташована на узбережжі Азовського моря на території півострова Білосарайська коса. Зараз тут розвинена курортна зона, куди з'їжджається багато туристів. Село простягнулося на кілька кілометрів уздовж моря, а з обох боків уздовж коси побудовано багато баз відпочинку.

Білокам'яний маяк побудований в 1835 р для забезпечення безпеки навігації в Таганрозькій затоці. До того ж для орієнтування судів на підходи до Маріуполя служив дерев'яний маяк на території нинішнього с. Мелекіно. Восьмигранна вежа Білосарайського маяка має висоту близько 23 м, її добре видно з моря. Устаткування маяка неодноразово оновлювалося.  Обслуговують маяк співробітникі, які живуть прямо на території. Біля підніжжя вежі встановлений якір-кішка, піднятий із затонулого турецької галери віком близько 400 років.

Білосарайська коса - унікальний заповідник Приазов'я, ландшафтний заказник загальнодержавного значення. Об'єкт розташований на території Мангушської громади, с. Білосарайська Коса та смт. Ялта, вздовж узбережжя Азовського моря: ДП «Приазовське лісове господарство», Стародубівське лісництво, квартали 51-58, акваторія Азовського моря 200 га.

Білосарайська коса - орнітологічний заповідник Азов'я. Це чудове місце для відпочинку, що поєднує в собі гарну природу і чисте море. Коли стоїть гарна погода, Білосарайська коса може постати перед мандрівниками в усій красі - це унікальна система болотно-водних угідь, яка забезпечує місце для проживання величезної кількості рідкісних птахів.

Білосарайська коса, море, заповідна зона - це все є чудовим вибором для всіх мандрівників. Тут можна добре відпочити і провести вихідні. Знайдеться місце і любителям незайманої природи, і простим мандрівникам, і туристам-відпочиваючим на морі, і тим, хто просто виїхав на пікнік. Завдяки невеликій території всю косу можна об'їхати, оглянувши пам'ятки, за один день як на автомобілі, так і на велосипеді. Відпочинок на косі  різноманітний, але найцінніше - це місце для тих мандрівників, які воліють проводити час на чистій, красивій і заповідній природі. На косі панує свій власний, унікальний клімат, завдяки якому сюди прилітає гніздитися велика кількість різноманітних птахів.

Білосарайську косу, як місце з унікальною флорою і фауною, іноді порівнюють із середземноморськими країнами - настільки схожий тут клімат. Для любителів риболовлі тут теж знайдеться безліч красивих і тихих заплав, в яких водиться різноманітна риба. Що вже говорити про саме морське узбережжя, де розташовано не тільки багато баз відпочинку і приватних пансіонатів, але і відокремлених причалів для вільної риболовлі.